העולם בעיני צעיר וההתמודדות בראייה הוליסטית


היו כמה כאלה, חבר'ה, מטופלים, אבל אבחר לספר כרגע על אחד.

בחור צעיר, בן 21, יפה תואר, לבוש שחורים, חושב בשחור, מבוהל מהכל.

מפחד לצאת מהבית, מפחד לנסוע בתחבורה ציבורית ואפילו מפחד להפגש עם חבריו,

כי, מה הם חושבים עליו. הוא ייצור מוזר, כך הוא מספר לי, הוא לא מבין את הבדיחות שלהם, לפעמים הוא לא מבין כלל מה הם מדברים.

"העולם אכזר, מפחיד, אני לא שייך, לעולם לא אשתייך, אני רוצה פסיכיאטר, רוצה תרופות, אולי הם יעזרו לי להתמודד"

הוא חשדן. מתבונן בי כאילו מרחוק, שומר מרחק, מחבק את עצמו, עיניו מסתכלות לצדדים, לתקרה, לריהוט בקליניקה אבל לא אלי

ואז הוא אומר "אני לא מאמין בכל השטויות האלה, מטפלת הוליסטית, אני מאמין ברפואה הקונבנציונאלית, מה כבר תוכלי לעזור לי עם מדיטציות וכאלה..." התנגדות עזה ואני מקשיבה, מעט מחייכת, נותנת לו לפרוק את זעמו, את חששותיו, מאמינה לו כל הזמן למה שהלב אומר.

אני לא נאבקת איתו כפי שציפה, אני לא מבקרת אותו, אני רק שולחת אליו אנרגיות של חום ואהבה, עוטפת אותו בקרניים זוהרות, אומרת לו שאני לא נגד רפואה קונבנציונלית, ההיפך, אבל לפני שלוקחים תרופות פסיכוטיות, אולי כדאי שינסה משהו אחר, אולי כדאי לו לנסות בכל זאת להיפגש, לא, לא, לא בכח.

הוא מתבונן בי בתמיהה, נספג לשלווה, נספג לשקט. אנחנו משוחחים, הוא מספר לי על פחדיו, גופו נע לכוון שלי, הוא קשוב. ידיו כבר לא מחבקות את עצמו, עיניו מתבוננות בי, עמוק לתוך עיני והוא מתחבר אט, אט לשלווה.

"אני אתן לזה עוד סיכוי" הוא אומר אחרי הפגישה, "זה לא מה שחשבתי".

הוא חוזר לפגישות נוספות, מקשיב, מכיל, מיישם. לעיתים עיניו נפערות בתדהמה כשהוא מגלה משהו, שהוא מבין משהוא שחודר לתת ההכרה. לעיתים מבליח נצנוץ של אור, התקווה מתחילה לבעבע, הוא מוכן להתנסות ולעשות צעדים קטנים, בונים. העולם פחות שחור, נצנוצי אבק כוכבים נכנסים לחייו.

מדהים אותי בטיפולים עם נערים אלו לראות עד כמה הפחדים קיימים בגילאים כל כך צעירים, כשאתה אמור להיות מאושר, נינוח, בטוח, עם הרבה תקווה, אולם היופי בגילאים האלה שהם מבינים מהר, מטמיעים מהם, אם הם רוצים והשינוי חל כהרף עין. אין צורך בטיפולים שבועיים לשנים, זה יכול לקרות בארבעה טיפולים עד עשרה טיפולים משולבים. לפעמים מספיק רק אחד, זה תלוי ברצון, במחויבות לתהליך.

אוהבת אתכם תמיד, אתם כילדיי


Featured Posts

Archive

Search By Tags

אין עדיין תגים.

Follow Us

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square